in

Vectro Blast naší závislostí!

Nedávno jsme Vás informovali ohledně spolupráce s českým vývojářským studiem Sagittaras Games, který nám poskytl k vyzkoušení jejich prvotní výstřel – arkádovku Vectro Blast!

Úvodem si hru pojďme lehce naťuknout – jedná se o nezávislou retro vesmírnou arkádovku ve stylu Space Invaders, která je postavena na enginu UNITY. Úkol je prostý, prodírat se vesmírem a odolávat nátlaku nepřátel a mocenských sil v několika vlnách prostřednictvím své upgradované vesmírné lodi.

Hru si pořídíš na platformě Steam – ZDE!

MENU
Vectro Blast a jeho velmi jednoduché menu nepůsobí zrovna laciným dojmem v tomto herní odvětví.

Mimo klasického spuštění hry a upgradu lodi, máme k dispozici i světový žebříček hráčů, kde nalezneme i svoje skóre a umístění abychom se nemuseli prodírat tím několika stránkovým ladderem.

V neposlední řadě máme k dispozici i svoje herní statistiky, které nám zobrazují strávený počet hodin ve hře, nejvyšší skóre…

Před ukončením hry máme také několik možností nastavení, což mě opravdu baví – hru můžeme hrát v několika rozlišeních, ale také v okně a nebo fullscreen. Máme zde také posuvníky hlasitosti hudby a herních efektů, ale co nám opravdu vyrazilo dech bylo vlastní nastavení ovládání, což pro nás byla opravdu pecka a veškerá tlačítka ovládání poputovala na numerickou klávesnici.

DĚNÍ VE HŘE

Úkol zněl jasně – postřílet všechny enemáky a nahrát co nejvyšší skóre, což v této hře do určité vlny není zrovna jednoduché, navíc když nám to stěžují mocenské síly. Nevěšme hlavu, pomocí žlutých tokénů, které vypadávají z trosek nepřátel si můžeme svou loď vylepšovat.

Potěšila nás snad „defaultní“ možnost upgradu svých lodních zbraní – Machine Gun, který je prvotním startem s nekonečnou municí, dále tu máme můj oblíbený Refractor – tento paprsek dokáže nadělat pěknou vesmírnou paseku pokud jsou nepřátelé blízko u sebe. V poslední řadě tu máme SEEKERS, což jsou naváděné střely, které je potřeba využít při sebrání BOOST (ikonka blesku) v pozdních vlnách.

Dále je tu možnost vylepšit si i časově omezené Boosty z padlých nepřátel – Lodní magnet, který přitahuje tokeny, dále tu máme násobitel skóre, životy, což jsou pro hru potřebné boosty, ale nijak zajímavé pro hráče „Ničitele“.

Vyžíváš se v eliminaci nepřítel? Tak právě pro tebe jsou modré boosty tím pravým žrádlem.

Boost – zvyšuje rychlost střelby.
Štít – ten tě ochrání před nepřáteli, ale také můžeš jako šílenec vjet do houfu enemáků.
Zmrazení – pozastaví/zmrazí tvé vesmírné nepřátele.
Bomba – no to je sakra skvělá věc, která v určitém rádiusu (dle tvého vylepšení) zlikviduje nepřátele.

ENEMIES

Takto vypadají tvoji nepřátelé, které musíš vysekat. Pro mě byl nejotravnější Seeking Diamond, který ti při větším spawnu způsobí značné potíže na rozdíl od Circloida, který je ve startovací fázi hry a vesmírem se plouží jako bludný holanďan.

Bratrovi pil krev např. Shrapnel Square, který se ve velkém množství pohybuje ve vertikálním a horizontálním směru, což mu musím dát za pravdu, že jeho četnost dokáže hru opravdu stížit.

Bohužel jsme se nedostali ke všem enemákům a naším posledním nepřítelem byl Capsule Miner – třeba se ti podaří poznat i OCTAGON TOWERKUP SI HRU!

MOCENSKÁ SÍLÁ

Jo, tak to byla z počátku poznávání hry pro nás jedna velká výzva a popravdě každý spawn „bosse“ byl zároveň i koncem naší hry.

Rocket Thing – tak tato vesmírná bitevní loď byla vůbec prvním bossem, se kterým jsme se setkali, po několik neúspěšných soubojích nám došlo, že je potřeba zvolit jinou taktiku – několik soubojů jsme i vyhráli.

Tento nepřítel chrlí své náboje jako automobilka Škoda své vozy na montážní lince. Našli jsme si 100% úspěšnou taktiku, postačí využít okraje obrazovky a objíždět je dokola a pálit do prostoru, kde se se tento boss nachází – pochopili jsme totiž, že jeho střelba je vzorem nevypočitatelného AIM ASSISTU v online FPS hrách a lze jej tak předběhnout.

Laser Cross – u tohoto bosse je potřeba vyčkat až vypne svůj shield a začne vás pronásledovat, ale tím souboj nekončí.

Po vypnutí štítu vymrští tato hvězda ze svých cípů lasery a otáčí se. Tvým úkolem je udržovat se mezi cípy hvězdy a pálit vším co máš – tento Boss je zábavnější výzvou.

Nesmíme však zapomenout, že je potřeba být dostatečně daleko od rádiusu výbuchu, který ti ubírá tvé zdraví. Také musíme zmínit, že ze zabitých bossů ti padají různé Boosts a náboje pro tvé zbraně.

ZÁVĚREM

Mým osobním názorem a pravidlem je – podporuj a snaž se pochopit vše, co vytvořili české ruce. Na tuto hru jsem narazil opravdu náhodou a ihned jsem se začal zajímat o ty, kteří hru vytvořili a bingo – české studio Sagittaras Games.

Když jsem tuhle hru představil bratrovi, který je též součástí našeho týmu, tak ihned reagoval slovem „Fenomenální“ – myslel tím, fenomenální odreagování od ostatních her. Dokonce přiznal, že si na hře po první vesmírné přestřelce udělal závislost.

“ Chceš se vrátit do svých dětských let, kde si na zařízeních z tržnice či prvních handheldech hrál vesmírné bitvy? Pořiď si Vectro Blast za krásných 3,29€ na steamu! „

Datum vydání pro Final Fantasy XIV (PS5) odhaleno!

Adamelo: „Reflexy už nejsou to, co bývaly…“