in

Ten, co přežil!

Ničívá válka v Perském zálivu byla v plném proudu od roku 1990 do roku 1991 a ani v této době nebyla vybavenost vojáků zaostalá – teď tím myslím tu volnočasovou stránku, kterou převážně vyplňovaly handheld konzole.

V období této války zdravotník americké armády Stephan Scoggins využíval své volné chvíle hraním na handheldové konzoli Nintendo Game Boy, která svůj prodej zahájila v Japonsku v roce 1989. V průběhu konfliktu byl Game Boy uložen v kasárnách na Středním východě a přesně tyto kasárny podlehly bombardování, které způsobilo masivní požár a ničilo vše co mu přišlo do cesty – tím i Stephanův Game Boy.

Scoggins se dotazoval u společnosti Nintendo na opravu, která jeho žádost okamžitě zavrhla a nechtěla mu zaslat ani náhradní Game Boy. Stephan na vzdory roztavenému ovládacímu panelu vložil kazetu s populárním Tetrisem a hra se rozjela!

I přesto, že vnější obal je totálně spálený a je skrz něj vidět až na základní desku, tak svou funkci si udržela pouze dvě tlačítka START a SELECT. Nintendo i přes odmítnutí opravy tohoto „Gulf War Game Boy“ zaslalo Scogginsovi náhradní Game Boy a tento unikát nechalo vystavit ve druhém patře Nintendo NY v Rockefellerově centru se vzpomínkovým štítkem.

Zdroj: dualshockers.com

Update pro This War of Mine!

Nový trailer na horor The Medium