in , ,

Streamovací Mikrofon MIC-02

Dostal se nám pod ruku velmi oblíbený produkt a takřka ihned po naskladnění nedostupný Streamovací mikrofon – MARVO MIC-02, který můžete zakoupit na eshopu tuzemské herní organizace eEriness (eshop.eeriness.eu).

Jako streamer mám možnost z několika platforem, na kterých budu sdílet svůj obsah a bavit lidi – Od Twitche přes YouTube až po klasické Live vysílání na Facebooku a je toho mnohem víc. Jenže, k tomu je potřeba i nějaké základní vybavení – kvalitní webkamera, sluchátka, streamovací karta a v neposlední řadě mikrofon.

K nám se pod lupu dostal Streamovací mikrofon značky Marvo s označením MIC-02. Na první pohled vypadá vážně skvěle a věřím, že spousta z vás si ho také zamiluje! Nebudu Vám tu vypisovat nudné informace, které uvádí výrobce, ale jednoduše – je to kompletně vybavený studiový mikrofon jehož součástí je tripod, popfiltr a antivibrační membrána – ve které je mikrofon vložen.

BALENÍ

Co říci k balení? Je to klasický lock obalový materiál, který nejspíše splní svojí roli ochránce tohoto zařízení i přes své laciné provedení. Možná bych se nebál navýšit cenu a zvolil bych např. plechové balení – možná by to Marvo mohlo pojmout jako nápad na nějakou hráčskou/streamerskou edici.

Musím opravdu vystihnout ten nápad vzhledu, kde zákazník uvidí to nejhlavnější a tím je mikrofon, ale co mě posadilo na prdel – tenhle majk stojí 403 Kč (v akci 343 Kč) a Marvo si i přesto dalo záležet na každičkém detailu a do pojistných samolepek proti otevření vložilo svoje logo.

VZHLED

Design již složeného kompletu mě neskutečně zaujal – to je vážně to co MARVO umí. Musím pochválit i pozlacené úchyty pro PoP filtr, které nevzbuzují žádný pocit laciného šmejdu.

Červeno-černé provedení se hodí do každého hráčského/streamerského koutku a vytváří tak dosti elegantní atmosféru, jen mě dost mrzí že není použitý žádný RainBow prvek neboť jsem na to u Marva zvyklý.

ZPRACOVÁNÍ A KONSTRUKCE

Na první pohled vypadá celý set opravdu bytelně a stabilně. Kovový Tripod s neodnímatelným úchytem doplněný antivibračními gumičkami, ale otázkou je zda časem nebudou kovové úchyty a držák PoP filtru rezonovat do mikrofonu.

Mikrofon a jeho zpracování je vážně něco – ta postříbřená hlavice a logo firmy ve stříbrném borderdu působí vážně profesionálně možná až jako výstavní kousek. Marvo zde využilo odlehčených pogumovaných plastů, takže údržba čistoty těla mikrofonu bude velmi snadná, ale přeci jen je co vytknout – u všech produktů, které mi prošly rukou jsou ochranné krytky 3,5 mm jacku a zde chyběl?!

Trojnožka působí vážně stabilně a její klouby nejsou laciné, což se ale bohužel nedá říci o kompletním provedením PoP filtru, nejspíše svojí funkci splní, ale jak dlouho?

NAHRÁVACÍ TEST

Mikrofon přijímá skvěle zvuk ze všech směrů a má velmi nízké zkreslení hlasu. Perfektně zvládá i rozlišovat akustické detaily.

Vyzkoušel jsem i lehčí nárazy křeslem ke stolu a antivibrační gumičky skvěle zapracovali a otřes během nahrávání zvuku nebyl znát. Pokusil jsem se i o agresivnější play s myší, což stabilní tripod zvládl na jedničku.

“ Jen mě dost mrzí absence nastavení hlasitosti. „

FIFA balíčky jsou v ohrožení!

Akcie CD Projekt Red klesají!