in , ,

Absence Fortnite na Apple zařízeních!

V polovině srpna začal spor mezi technologickými společnostmi Apple a Google a herní platformou Epic Games. Ani po dvou měsících se ale nepodařilo najít klidné řešení. Zatímco hráči na Androidu omezení lehce obejdou a Fortnite si i tak zahrají – na iPhonech a iPadech od Applu to tak snadno nejde.

Celý spor se točil kolem poplatků, proto vedení Epic Games protestuje. Pokud jsou hry nebo jiné herní i neherní aplikace nabízeny oficiálními obchody Applu či Googlu, tak obě firmy si z uskutečněných transakcí účtují provize ve výši 15 až 30 procent.

Proto vedení Epic Games  v polovině srpna nabídlo hráčům alternativní platební metodu ve hře Fortnite, díky které mohli nakupovat virtuální měnu V-Bucks, která se používá k nákupům postav, gliderů, tanců a dalších herních skinů, o 20 procent levněji.

Epic Games na to zareagoval tím, že Fortnite stáhnul jak z Google play tak i z Apple storu. Na to okamžitě firma Epic Games na obě společnosti podala žalobu za to, že mají na mobilním trhu monopol a že zneužívají své postavení.

Soud se zatím zabýval pouze žalobou na Apple. To je vcelku logické, neboť na Androidu jde Fortnite nainstalovat prostřednictvím alternativních obchodů, a tak stažení z Google Play žádný velký problém nepředstavuje.

Zdroj: czc.cz, indian-tv.cz, epic games

Turnaj v Among Us!

K AMD Ryzen 3000 a 5000 jako dárek Far Cry 6