in ,

Děrovaná M399 za skvělou cenu!

Je to zhruba 10 dní co jsme Vám recenzovali Streamovací Mikrofon MIC-02. Teď tu máme další výzvu před sebou – herní myš Marvo M399, která je odlišná svým vzhledem a řekl bych, že tyto typy myší jsou dnešním trendem hráčů, ale také hráček.

Pokud se chci stát profesionálním hráčem musím si také vybrat kvalitní herní periférie, ale také se musím s nimi ztotožnit – to je 20 procent úspěchu. Toto kritérium znám velmi dobře, neboť mou rukou prošlo nespočet myší, když jsem ve svých telecích letech hrotil Call of Duty nebylo mi překážkou vyměnit dvě myšky do týdne.

Teď mi tu na stole leží tahle MARVO M399, která designově připomíná řadící páku z VW Golf třetí generace. Pojďme se tedy podrobněji podívat na jádro tohoto designového trendu mezi hráči!

BALENÍ

Žádný trendy OPEN-BOOK obal – u této myšky byla zvolená klasika F2F a to mě sakra baví. Je to sice tak trochu jako návrat v čase, ale tak nějak mi to k této trendy myšce pasuje – Old Pack/New Face.

Součástí balení jsou nesmyslné návodové letáčky a hlavně tam máme další transparentní nálepku MARVO.

VZHLED

Už jsem zmínil, že mi design připomíná řadičku z trojkového golfa – teď mě napadlo, že by to také mohlo připomínat masku hladiče, což je mezi tunery tzv. Honey Comb.

Zcela upřímně Honey Comb maska se mi na autech nelíbí a stejně tak to mám s touhle myškou, ale ta je na tom podstatně lépe protože je doplněna RGB podsvícením a to už je trošku jiný drive.

Co mě ale vážně na Marvo myších ukrutně baví? Jsou to ty decentní nápisy a zvolená umístění loga, díky kterým pak myš nevypadá jako pomalovaná tramvaj v depu.

Pohrávám si s myšlenkou zda by design Honey Comb nebylo dobré využít jen na boční části myši a vršek nechat zacelený.

ZPRACOVÁNÍ A KONSTRUKCE

Tahle M399 na ESHOP.EERINESS.EU stojí nějakých 268 Kč, tak do takto nízké cenové relace bych jí nejspíš neřadil, ergonomicky sedí skvělé a kvalita použitých plastů je stejná jako u jiných značek s vyšší cenovou hodnotou.

Otázka do budoucna? Co ten Honey Comb design a prach? Vážně by mě zajímalo jak taková myška může vypadat za půl roku používání.

Marvo a jejich kolečka na myších jsou vážně něco neuvěřitelného, je to vážně luxus pro přehazovaní zbraní, hlavně tedy u této myšky je drážkované a to je vážně skvělý komfort za směšné necelé tři stovky.

Odezva tlačítek? Ta podle mého u myší s budgetem do 1 tisíce korun je nerozeznatelná a nemá smysl se pokoušet o nějaké závěry. Od Marva testuji již třetí myš s cenovým rozdílem a není znát žádný markantní rozdíl.

Šest programovatelných tlačítek a vlastní software, kterým si nastavíte osvětlení na jednotlivá DPI 800-1600-2400-3200-4800-6400 nebo RGBčko můžete úplně vypnout, to je klasika, která nikdy neomrzí.

SOFTWARE

V porovnání s mou MARVO M428 jsou boční tlačítka umístěny lépe a nedochází tak k deformaci prstů a myš nedržím jako prase kost, ale zase mi tu docela chybí tlačítko pro přepínání plochy s jinými okny.

HERNÍ TEST

Pokud porovnám M399 s M428, kterou vlastním tak bych kvůli váze volil raději M428. Tahle Honey Comb myška je pro mou pravačku příliš lehoučká a být konstruktérem MARVO volil bych zde přídavné závažíčko.

Když jsem recenzoval svou M428 vypíchnul jsem tlačítko pro přepínání DPI, které je oproti M399 designováno do hranolu a tudíž je pro mě během hraní komfortnější a u té 399ky mi prostě ta konstrukce tlačítka prostě vadí.

RECENZE MARVO 428

Použití optických senzorů je to nejlepší, co herní myš může nabídnout. Opět zde hraje roli váha myši a s tou se prostě nemůžu ztotožnit, což je opravdu obrovský rozdíl v nastavení DPI v průběhu hry a tak nějak neustále přepínám mezi DPIčkama pro svůj herní komfort.

Můj závěr? Myška se hodí spíše pro dívčí nebo spíše dětské ruce. MARVO 399 je vážně enormně lehoučká.

Z F1 k eSportu!

Film Mortal Kombat odložen!