in ,

Black Desert iOS/ Android

Když se zmíním o Black Desert všichni si vybavíme hru, která vznikla v roce 2015 a
uchvátila nás svým nekonečným příběhem a komplexností. Uběhlo pár let a přišla Remastered verze s opravdu pokročilou grafikou na PC a pár vylepšeními, ale kvůli tomu tento článek nepíšu.

Na Google Play a App Storu se objevila verze hry pro systémy iOS a Android, která mě baví i po X hodinách hraní. Pojďme se podívat detailněji a hned začneme u grafického zpracování. To se myslím povedlo a na vlajkových lodích běží hra plynule ve 4k rozlišení. Můžeme zde vidět novou nextgen grafiku, různé filtry, screenshot mod, 360° kameru, skvělé rozložení HUD tlačítek.

Příběh je na 90% totožný s PC Remastered verzí, akorát je tu pár vychytávek navíc, ale k tomu se dostaneme. Co se týče životnosti hry, tak Vám hned říkám, že ji nikdy nedohrajete stejně tak jak je to u PC verze. Tisíce úkolů vás bombardují ve městech, horách, pouštích, lesích i jeskyních. Můžete rybařit, mít svůj kemp, svoje poddajný, obchodní konvoje zkrátka vše co jde i v PC verzi. Co mě opravdu překvapilo a chybí mi v PC Remastered verzi jsou různé dungeony a bossové, kde potřebujete partu lidí. Kdo hrál PC verzi tak ví, že je to spíše singleplayer v online prostředí.

Abych to jen nechválil, tak se pustíme i do záparů této hry. Než se dostanete mezi ty lepší hráče, tak strávíte 50 a více hodin hraním než vše pochopíte. Určitě si mohl dát tým vývojářů více záležet na designu armorů a zbraní.

Pokud jste fandy MMORPG her, tak rozhodně doporučuji tuto mobilní verzi stáhnout a
vyzkoušet. Vývojáři se snaží dělat nový eventy, kde jste schopny získat i lepší zbraně,
armory, nebo šperky. Je to živá hra, tak pozor na to.

Připravte si cca 4gb místa a uvolněte si pár hodin v deníku.
Testováno na: Samsung Galaxy s10+ EU verze
Hodnocení: 9/10

Jak to bude s Cross-Saves ze Cyberpunk 2077?

Above and Beyond s novým trailerem!